Andrychowianie najlepsi w Powiatowym Turnieju Szkół

Reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie zwyciężyła w XV edycji Powiatowego Turnieju Szkół, zorganizowanego pod patronatem Zarządu Powiatu w Wadowicach. Turniej, zgodnie z tradycją, przeprowadził 10 października br. jego zeszłoroczny zwycięzca –  Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Sprawdzano wiedzę, umiejętność współpracy, kreatywność, sprawność sportową, czy wytrzymałość zawodników.

Siedem drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne powiatu wadowickiego rywalizowały w różnorakich kategoriach. Były to: quiz „Milionerzy”, quiz matematyczno-fizyczny, odgadywanie tytułów teledysków, nazw zabytków UNESCO, pokonanie toru przeszkód, strzał piłką do bramki, podciąganie na drążku, odbijanie piłką do siatki, slalom z piłką do kosza oraz wykonanie dwutaktu. W części artystycznej swoje umiejętności zaprezentował szkolny zespół taneczny prowadzony przez Monikę Estal.

Turniej uświetnili swoją obecnością starosta wadowicki Bartosz Kaliński oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Rady Powiatu Wadowickiego Marek Cimer. Zwycięskie ekipy otrzymały z rąk dyrektora ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej Piotra Janusiewicza pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce:  Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie
II miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach
III miejsce: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr. 2 w Wadowicach
IV miejsce: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr. 1 w Wadowicach
V miejsce: Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej
VI miejsce: Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Św. Jana Pawła II w Radoczy
VII miejsce: Zespół Szkół nr. 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Andrychowie.