Sto drzew na stulecie urodzin Karola Wojtyły

W niecodzienny sposób setne urodziny św. Jana Pawła II uczcili mieszkańcy oraz pracownicy wadowickiego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Parkowej. Wydarzenie odbyło się 18 maja br. na świeżym powietrzu. Mieszkańcy DPS-u pięknie przystroili budynek (papieskie flagi i portret naszego wielkiego Rodaka), czytali fragmenty biografii Papieża, a także…sadzili drzewa!

W ogrodzie na terenie domu zasadzono 100 tui, aby w ten symboliczny sposób uczcić stulecie urodzin naszego wielkiego wadowiczanina. Drzewka zostały opisane m.in. imionami mieszkańców i pracowników Domu. – Dla naszych podopiecznych święty z Wadowic jest wzorem do naśladowania. Z pokorą przyjmował swoje cierpienie w ostatnich latach życia i z dumą przyjmował każdy etap swego ziemskiego pielgrzymowania – podkreśla Karolina Buchholz-Martyniak, dyrektor DPS przy ul. Parkowej. – Wiedzieliśmy, że musimy uczcić rocznicę jego urodzin.  Chcieliśmy zrobić coś nietypowego, coś, co sprawi, że ciągle będziemy pamiętać o papieżu i jego nauczaniu. Stąd pomysł na stworzenie żywego pomnika w ogrodzie Domu. Wielkie podziękowania kierujemy do władz powiatu.  Akcja „100 tui na Stulecie urodzin” została bowiem sfinansowana z budżetu powiatu wadowickiego – dodaje dyrektor DPS.

Obok mieszkańców i pracowników Domu „swoją” tuję podczas akcji otrzymali starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec oraz dyrektor PCPR – Barbara Pindel-Polaszek.
– Dla nas możliwość wsparcia inicjatywy Domu przy ul. Parkowej to była prawdziwa przyjemność. Przy okazji świętowania setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II organizowanych jest wiele dużych wydarzeń. I bardzo dobrze. Ale nam zależy także na wspieraniu  mniejszych, ale jakże cennych projektów związanych z tą rocznicą.

One bowiem znakomicie wpisują się w to, czego nauczał Jan Paweł II, czyli cieszenia się małymi rzeczami i dostrzegania, że to one często zmieniają nasze życie na lepsze i zbliżają do Boga – podsumowuje wicestarosta Beata Smolec.